• 280 karakter tweet nasıl atılır?

     280 karakter    tweet nasıl atılır    twitter 32 Yorum

  Sosyal paylaşım sitesi Twitter bildiğiniz gibi twetlerin karakter limitini 140 karakterden 280 karaktere çıkaracağını duyurdu. Tweet limiti herkes için arttırılmadan kullanabilmek için tweetdeck üzerinden 280 karakterli tweet atmak mümkün. 280 karakterli tweet atmak için yapmanız gerekenleri bu yazıda anlatmaya çalışacağım.

  Devamı
 • Codeigniter Kayıt Saydırma

     Codeigniter    Kayıt Saydırma    PHP 0 Yorum

  Sitelerde gezerken mutlaka gözünüze çarpmıştır bir kategori var ve onun yanında parantez içinde bir rakam. Bu rakam o kategorideki makale sayısını belirtiyor peki bu makale sayısı nasıl sayılıyor. Bu yazımızda PHP framework olan codeigniterda veritabanıdaki kayıtları nasıl sayacağımızı öğreneceğiz.

  Devamı
 • Docker-Compose

     Docker Compos    Docker Compose Kurulumu    Docker Compose Komutları 0 Yorum

  Docker-Compose, herhangi bir uygulama için birden fazla konteyner çalıştırılmak istendiğinde bu konteynerlerin yapılandırılması ve yönetimi için kullanılır. docker-compose.yml dosyasında detayları verilen ve birbirleri ile ilişkileri tanımlanan konteynerler tek bir komut ile çalıştırılabilir, birbirleri ile iletişime geçmesi sağlanabilir veya durdurulabilir.

  Devamı
 • Html ve Css İle Resimli Div Oluşturma

     HTML    Div    CSS 0 Yorum

  Bloğunuzda yazıları listelerken yazıyla ilgili bir resim koymak ziyaretçilerin dikkatini daha fazla çekecektir. Bu yazımızda resimli div oluşturmaya çalışacağız.

  Devamı
 • Döviz Kuru Bilgilerini Almak

     asp.net    Döviz Kuru    Xml 4 Yorum

  Bu makale; sitesinde döviz kuru bilgilerini göstermek isteyenler içindir. Bundan bir kaç yıl önce döviz kuru bilgilerini flash ile göstermek modaydı, veya insanlar çeşitli sitelerden hazır kodları kullanıyorlardı bu da istemediğiniz bir yerinde reklam barındırması demek oluyordu. Artık akıllı telefonlarda flash uygulamaları desteklenmediği için bunu daha geçer yöntemlerle yapmamız gerekir. Nasıl yapacağız sorusunun cevabı elbette xml ile. Bundan bir kaç yıl önce döviz kuru bilgilerini flash ile göstermek modaydı, veya insanlar çeşitli sitelerden hazır kodları kullanıyorlardı bu da istemediğiniz bir yerinde reklam barındırması demek oluyordu. Artık akıllı telefonlarda flash uygulamaları desteklenmediği için bunu daha geçer yöntemlerle yapmamız gerekir.

  Devamı
 • Mysql Veritabanından Rastgele Veri Çekme Yöntemleri

     mysql    array_flip    mysql random recors 1 Yorum

  Kullanıcılarımıza veritabanındaki verileri gösterirken bunu verileri rastgele çekmek isteyebiliriz. Küçük bir veritabanından rastgele veri çekerken yaptığımız sorgu her harikalde hızlı gerçekleşecektir. Fakat büyük bir veri tabanı için aynı şeyi söyleyemeyiz. Yaptığım araştımalar sonucunda veri tabanından rastgele veri çekmek için bulduğum çözümleri sizinle paylaşacağım.

  Devamı